Kontsernist Stora Enso

Stora Enso tutvustus

Stora Enso on maailmaturul juhtiv taastuvate lahenduste pakkuja pakendamise, biomaterjalide, puidu ja paberi vallas. Meie eesmärk on läbi innovatsiooni ja tootearenduse taastumatute materjalide väljavahetamine, asendades need puidul ja muudel taastuvatel loodusvaradel põhinevate materjalidega. Stora Enso aktsiatega kaubeldakse Helsingi ja Stockholmi börsidel.
Stora Enso üks divisonidest (üksustest)  – Wood Products,  pakub ehituse ja sisustuse valdkonnas mitmekülgseid puidul põhinevaid lahendusi. Meie tootevalik katab kõiki linnaehituse valdkondi ning hõlmab muuhulgas täispuitelemente ja moodulmaju, puitkomponente ja pelleteid. Valmistame ka mitmesuguseid saematerjalist tooteid. Meie klientide hulka kuuluvad ehitus- ja puidutöötlusettevõtted ning jae- ja hulgikaubandusettevõtted. Wood Products tegutseb üleilmselt ja omab Euroopas rohkem kui 20 tootmisüksust.
Stora Enso Eesti AS on üks  Stora Enso kontserni kuuluvatest ettevõtetest, mille koosseisus on puidutöötlusüksused Imaveres ja Näpil. Imaveres asub lisaks saeveskile ka talade ja puitkomponentide tootmine ning puidugraanulite tootmine. Näpil  on lisaks saeveskile hööveldatud ja värvitud saematerjali tootmine ning puidugraanulite tootmine.
Stora Enso Eestil on metsavarumisüksused Pärnus, Tartus, Imaveres, Näpil ja Kuressaares.
Stora Enso Eesti koosseisus on ka Stora Enso Globaalne Tugiteenuste Keskus, mille alla kuuluvad finants-, IT- ning logistikaüksused ja mis teenindavad Stora Enso ettevõtteid üle maailma.