Kontsernist Stora Enso

Stora Enso tutvustus

Biomajanduse osana on Stora Enso maailmas juhtiv kestlike lahenduste pakkuja pakendamise, biomaterjalide, puitkonstruktsioonide ja paberi valdkonnas. Meie klientide hulka kuuluvad pakenditootjad, kaubamärgitoodete tootjad, paberi- ja papitootjad, kirjastused, hulgi- ja jaemüüjad, trükikojad ning mööbli- ja ehitusettevõtted.
Meie puidukiupõhised materjalid on taastuvad ja ringlussevõetavad. Meie lahendused on vähese süsinikusisaldusega alternatiivid fossiilkütustel ja muudel mittetaastuvatel toorainetel põhinevatele toodetele. Oleme veendunud, et kõike, mida tänapäeval toodetakse fossiiltoorainest, on tulevikus võimalik valmistada puidust.
Teeme kõik selleks, et kasutada meie toodete ja bioenergia tootmiseks otsast lõpuni iga puud. Meie tootmise eesmärk on CO2-neutraalsus – igal pool, kus see on tehniliselt ja majanduslikult võimalik. Me tegeleme säästva metsamajandusega ja edendame seda ning hoolitseme selle eest, et istutataks rohkem puid, kui neid raiutakse.
Ettevõte annab tööd ligikaudu 26 000 töötajale enam kui 30 riigis. 2018. aastal oli Stora Enso käive 10,5 miljardit eurot ja tegevustulem (EBIT) 1,3 miljardit eurot. Stora Enso aktsiatega kaubeldakse börsidel Nasdaq Helsinki Oy (STEAV, STERV) ja Nasdaq Stockholm AB (STE A, STE R).

Puidutoodete osakond on juhtiv uuenduslike puidupõhiste lahenduste pakkuja. Tootesortiment katab kõiki linnaehituse valdkondi ning hõlmab muuhulgas ka täispuidust elemente ja puidukomponente. Meie tootevaliku lõpetavad mitmed saematerjalitooted ja pelletid säästva soojatootmise tarbeks. Kombineeritud biomaterjalide kasvav tootevalik võimaldab tarbekaupades asendada plastid ning loob seega uusi võimalusi edasiseks nõudlikuks ja kulutõhusaks väliskasutuseks.